"Deinstytucjonalizacja usług na rzecz dzieci i młodzieży w powiecie płockim" - Szkolenie dla przedstawicieli służb społecznych

logo

Szkolenie dla przedstawicieli służb społecznych w ramach projektu "Deinstytucjonalizacja usług na rzecz dzieci i młodzieży w powiecie płockim"

W związku z realizacją zadania nr 4 – Wsparcie służb społecznych w ramach projektu „Deinstytucjonalizacja usług na rzecz dzieci i młodzieży w powiecie płockim” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Osi Priorytetowej IX „Wspieranie włączenia społecznego i walka z ubóstwem”, Działania 9.2 „Usługi społeczne i usługi opieki zdrowotnej”, Poddziałania 9.2.1 „Zwiększenie dostępności usług społecznych” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020, w dniach 19 października 2018 r. i 09 listopada 2018 r. w Hotelu Tumskim w Płocku  zorganizowano Szkolenie dla przedstawicieli służb społecznych.  Łącznie w szkoleniu udział wzięło 30 osób.

Na szkoleniu została podjęta następująca tematyka:

• udzielanie wsparcia rodzinom biologicznym w opiece nad dzieckiem,
  • wczesne wspomaganie rozwoju dziecka,
  • dobra rozmowa z dzieckiem,
  • niepowodzenia szkolne,
  • rozwiązywanie problemów dorastającej młodzieży.

Realizator projektu w ramach szkolenia zapewnił wszystkim uczestnikom catering i materiały szkoleniowe. Wartością dodaną zorganizowanego szkolenia była możliwość wymiany doświadczeń i dobrych praktyk przez uczestników.