„Aktywna integracja osób niepełnosprawnych w powiecie płockim” - kursy zawodowe

„Aktywna integracja osób niepełnosprawnych w powiecie płockim”

Kursy zawodowe w ramach projektu

W związku z realizacją zadania nr 4 Projektu pt. „Aktywna integracja osób niepełnosprawnych w powiecie płockim” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Osi Priorytetowej  IX Wspieranie włączenia społecznego i walka z ubóstwem, Działania 9.1 Aktywizacja społeczno-zawodowa osób wykluczonych i przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020, w październiku 2018 r. rozpoczęto realizację kursów zawodowych, dzięki którym 30 uczestników z 6 warsztatów terapii zajęciowej działających na terenie powiatu płockiego nabędzie lub podniesie kwalifikacje zawodowe. Kursy prowadzone są przez Zakład Doskonalenia Zawodowego w Płocku.

Do dnia 27 listopada 2018 r. 20 uczestników projektu będzie uczęszczać na:

• kurs na magazyniera z kursem obsługi komputera,
  • kurs na sprzedawcę z kursem obsługi komputera,
  • kurs na magazyniera z kursem na kierowcę wózków jezdniowych wraz z kursem na wymianę butli gazowej,
  • kurs obsługi komputera,
  • kurs na kierowcę wózków jezdniowych wraz z kursem na wymianę butli gazowej,
  • kurs na magazyniera.

Realizacja kursów zawodowych potrwa do lutego 2019 roku