Działanie integracyjne w ramach projektu „Aktywna integracja osób niepełnosprawnych w powiecie płockim”

logo

W związku z realizacją zadania nr 6 projektu pt. „Aktywna integracja osób niepełnosprawnych w powiecie płockim” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Osi Priorytetowej IX Wspieranie włączenia społecznego i walka z ubóstwem, Działania 9.1 Aktywizacja społeczno-zawodowa osób wykluczonych i przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020, w dniu 27 listopada 2018 r. dla uczestników 6 warsztatów terapii zajęciowej działających na terenie powiatu płockiego zorganizowano Działanie integracyjne w Hotelu Skansen w Sierpcu.

W ramach Działania integracyjnego dla uczestników projektu oraz ich opiekunów zorganizowano seans filmowy pt. „Opowieść wigilijna” oraz poczęstunek.

W spotkaniu integracyjnym brali udział:

• uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej Fundacji Panaceum w Machcinie,
  • uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej Fundacji Panaceum w Koszelewie,
  • uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Domu Pomocy Społecznej w Zakrzewie,
  • uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej Stowarzyszenia Akademia Praktyki
    i Innowacji w Męczeninie,
  • uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Spółdzielni Socjalnej Osób Prawnych "Centrum Usług Środowiskowych" w Mirosławiu,
  • uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Domu Pomocy Społecznej "Nad Jarem" w Nowym Miszewie.

Zorganizowane spotkanie miało na celu integrację uczestników projektu, zwiększenie ich aktywności w życiu społecznym, poznanie nowych miejsc, wskazanie nowych form spędzania czasu wolnego, zmniejszenie wykluczenia społecznego oraz włączenie społeczne.