Warsztaty podnoszące kompetencje interpersonalne i społeczne oraz zawodowe w ramach Projektu pt.: „Aktywizacja społeczno-zawodowa mieszkańców powiatu płockiego”

logo

W związku z realizacją zadania nr 2 Projektu pt.: „Aktywizacja społeczno-zawodowa mieszkańców powiatu płockiego” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Osi Priorytetowej  IX Wspieranie włączenia społecznego i walka z ubóstwem, Działania 9.1 Aktywizacja społeczno-zawodowa osób wykluczonych i przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020 w dniach od 06 do 07 grudnia 2018 r. w Hotelu Kawallo w miejscowości Leonów w gminie Słubice zorganizowano warsztaty podnoszące kompetencje interpersonalne i społeczne oraz zawodowe dla 35 uczestników projektu tj. 20 osób przebywających w pieczy zastępczej lub opuszczających pieczę zastępczą i 15 osób z niepełnosprawnością. Ponadto uczestnikom podczas warsztatów towarzyszyło 6 opiekunów.

Celem warsztatów było:

• podniesienie kompetencji życiowych uczestników, w tym przygotowanie ich i umożliwienie im wejścia na rynek pracy,
  • zdobycie umiejętności budowania pozytywnych relacji interpersonalnych,
  • nabycie umiejętności radzenia sobie w trudnych lub w nowych sytuacjach,
  • zmiana postaw uczestników.

Warsztaty przeprowadzili specjaliści - psycholog i doradca zawodowy - z firmy Grupa CSW Delta Sp. z o.o. z Ostrowca Świętokrzyskiego. Uczestnicy podczas warsztatów uczyli się poznawania własnego potencjału, słabych i mocnych stron, pracy nad zmianą, umiejętności radzenia sobie ze stresem. Pogłębiali wiedzę o procesie uczenia się i  określania priorytetów oraz uczyli się zasad pisania CV i listu motywacyjnego i prowadzenia rozmów kwalifikacyjnych.

W ramach warsztatów uczestnikom zapewniono noclegi z wyżywieniem, transport na warsztaty oraz materiały szkoleniowe.