Projekt „Język (NIE) obcy”

Źródło finansowania:

PO KL, Priorytet Priorytet IX - Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach

Wartość projektu PLN: 637 968,00 zł

Wkład Powiatu: 0 PLN

Realizacja projektu:

Projekt w trakcie realizacji.

Projekt jest specjalistycznym programem rozwojowym, obejmującym kursy poszerzające kompetencje językowe uczniów, związane z kierunkiem kształcenia i szkolenia z zakresu umiejętności niezbędnych przy wkraczaniu na rynek pracy. W projekcie uczestniczyło będzie 80 uczniów technikum przy ZS w Gąbinie. W ramach projektu zaplanowano:

• warsztaty doskonalenia umiejętności społecznych

• warsztaty z zakresu poszerzania kompetencji językowych

• warsztaty z zakresu doradztwa zawodowego poszerzone o szkolenia z wykorzystywania Internetu w poszukiwaniu pracy

• indywidualne konsultacje dla młodzieży z zakresu poszerzania kompetencji językowych

Warsztaty językowe zakończą się przeprowadzeniem egzaminu językowego „TELC” na poziomie A1 do B2 w zależności od poziomu znajomości języka przez ucznia. Projekt realizowany będzie w partnerstwie ze szkołą językową LEADER SCHOOL – s.c. (Gostynin) .